אנגרמה- אימון והדרכה - כיצד לשלב טיפוח עצמי במהלך יום העבודה שלך?
 

כיצד לשלב טיפוח עצמי במהלך יום העבודה שלך?

 

את השנים האחרונות העברתי בעבודה צמודה למובילים בשילוב טיפוח עצמי בשגרת העבודה שלהם, כרכיב חשוב בביצועם הכללי, כך שהרחבת גבולות תפקידם או תחום האחריות שלהם לא באה על חשבון הבריאות והרווחה שלהם. אחד המנכ"לים עמו עבדתי סיכם זאת היטב כשאמר- "טיפוח עצמי כבר איננו נחשב למותרות, הוא חלק מהעבודה."
אז מהו בדיוק טיפוח עצמי ואיך אנו עושים את זה?

הגדרת הטיפוח בעצמי-
בליבו של הטיפוח העצמי נמצאים טיפוח מערכות היחסים וטיפוח הקשר שלך עם עצמך. כחלק מעבודתך, זה אומר שאתה מכונס לכך ומבין מה אתה צריך על מנת שתוכל לממש את האני הכי מובנה, אפקטיבי ואותנטי שלך. לכן, יש להסתכל על טיפוח עצמי מעבר להגדרה הצרה של בריאות גופנית בלבד (שהינה חלק חשוב מן המשוואה), אלא אנו צריכים לשים לב למערכת קריטריונים רחבה יותר, הכוללת את טיפוח החשיבה והתודעה, רגשות, מערכות יחסים, סביבה, זמן ומשאבים.

הוצא מהלקסיקון את המילה "צריך"
טיפוח עצמי יכול להרגיש מרתיע או בלתי ניתן להשגה, אך המטרה היא לא להוסיף עוד לצלחת שלך שכבר מלאה או ליצור סיבה לעימות עם עצמכם, ולכן יש להוציא מה"צלחת" את שאינו נחוץ. טיפוח עצמי אינו נובע משיפוטיות ואינו מגיב לשיפוטיות. לעומת זאת, הוא זורם מתוך כוונה להשאר מחובר לעצמך ולמשימה שלך- מי ומה יכולים לתמוך ולשרת את התרומה החיובית שאני מקווה ליצור?

הכנס טיפוח עצמי לעבודתך היום-יומית
במקום להתייחס לנושא כאינו שייך לענייני העבודה, חשוב לשלב טיפוח עצמי בטבעיות לשגרת היום-יום שלך- קח לעצמך הפסקות; הערך זמן, כסף ומשאבים; חגוג ניצחונות; הקף את עצמך באנשים טובים; שדרג את סביבת העבודה שלך; אתחל את המערכת ואפשר לעצמך להטען.
 
תורגם מתוך HARVARD BUSSINESS REVIEW.
 
 
 
בניית אתרים סייטד