אנגרמה- אימון והדרכה - על הקשר שבין שינה לניהול
 

על הקשר שבין שינה לניהול

 
זה לא סוד שרובינו לא ישנים מספיק וסובלים מכך. אם גילכם הוא בין 16 ל64, ואינכם ישנים 7-9 שעות בלילה, החשיבה הלוגית, התפקוד, תשומת הלב ומצב הרוח שלכם עלולים להפגע.
גרוע מכך, מחסור בשינה עלול לגרום לדכאון, חרדה וסימפטומים של פרנויה.
לטווח הארוך, מחסור בשינה עשוי להגדיל את הסיכוי לחלות בדימציה ואלצהיימר.
"שינה תמיד הייתה הכרחית לתפקוד שלי", טוען סיסט הרט, נשיא ומנכ"ל של קבוצת קרלסברג, "במיוחד כדי להופיע בדרך הנדרשת בתפקיד כמו שלי, אני זקוק ל7 שעות שינה בלילה". כמובן שלעיתים בעקבות נסיעות ועידות עסקיות, אני נאלץ להתפשר וכאשר זה קורה, זה גובה מחיר, כאשר אני ישן פחות, אני מופיע פחות."
בניגוד לכך, הנתונים מראים כי 68% מהמנהלים ישנים כ-5 שעות בלילה, כאשר אין להם מספיק שעות ביום הם "גונבים" כמה מהלילה. הרבה מנהלים נשארים לעבוד עד מאוחר בלילה על מנת להתעדכן במיילים או לשם משימות שונות, זוהי מגמה נפוצה שאינה תלויה במגדר.
זוהי בעייה, למנהלים ומובילים שינה היא אינה מותרות. מחקרים מצאו כי קיים קשר ישיר בין שינה מספקת לבין מנהיגות אפקטיבית.
כמה טכניקות שיכולות לעזור:
  1. תפסו את גל המלתונין-  לכו למיטה כאשר אתם רק מתחילים לחוש ישנוניים (בד"כ קורב בין השעות 22:00-23:00). מלתונין, הורמון המשוחרר באופן טבעי מבלוטת האצטרובל במוח, גורם לכם להרגע, להרגיש ישנוניים ולהרדם בצורה האולטימטיבית. אם אתם לומדים לזהות זאת ולהתאים את עצמכם תוכלו להינות מהרדמות מהירה ושינה איכותית.
  2. המנעו ממסכים- כבו את הטלוויזיה, הסמארטפון והלפטופ כשעה לפני שאתם הולכים לישון. למה? כל אחד מהמסכים האלו פולט רמות גבוהות של קרני אור כחולות, אור כחול זה מדכא את פעילות בלוטת האצטרובל ובהתאם את ייצור המלתונין.
  3. תרגלו 5 דקות של מיינדפולנס לפני שאתם הולכים לישון- תרגול מיינדפולנס לפני השינה משפר את איכות השינה. עשו זאת במשך 5 דקות בישיבה על המיטה לפני שאתם הולכים לישון כדבר אחרון ביום.
תורגם מתוך מגזין harvard bussiness review.
 

 
 
 
בניית אתרים סייטד