טיפים לשילוב טיפוח עצמי גם בשגרת העבודה

טיפוח עצמי כבר איננו נחשב למותרות, הוא חלק מהעבודה.

אז מהו בדיוק טיפוח עצמי ואיך אנו עושים את זה?

הגדרת הטיפוח העצמי-

בליבו של הטיפוח העצמי נמצאים טיפוח מערכות היחסים וטיפוח הקשר שלך עם עצמך, כחלק מעבודתך. זה אומר שאתה מכונס לכך ומבין מה אתה צריך על מנת שתוכל לממש את האני הכי מובנה, אפקטיבי ואותנטי שלך. לכן, יש להסתכל על טיפוח עצמי מעבר להגדרה הצרה של בריאות גופנית בלבד (שהינה חלק חשוב מן המשוואה), אלא אנו צריכים לשים לב למערכת קריטריונים רחבה יותר, הכוללת את טיפוח החשיבה והתודעה, רגשות, מערכות יחסים, סביבה, זמן ומשאבים.

הוצא מהלקסיקון את המילה "צריך":

טיפוח עצמי יכול להוות מטרד שלא תמיד אנו מעוניינים להתמודד עמו, משום שלעיתים הוא נתפס כטרחה מיותרת, מדוע אני צריך עוד משימות אקסטרה בסדר היום שלי.

הרעיון בטיפוח עצמי הוא לבחון איזה פעולות טיפוח אני כבר מקיים ולבדוק את נחיצותן, את אלו שלא רלוונטיות, זו הזדמנות להסיר מסדר היום ולשלב בו פעילוויות ממלאות, מטענים חיוביים ואנרגיה טובה.

הרעיון הוא להשאר מחובר לעצמך ולצרכים שלך.

ותמיד לבחון את המשימות שאתה לוקח על עצמך אל מול סולם הערכים שלך והדברים שהגדרת אותם כחשובים עבורך. משימות התואמות הגדרות אלו יישארו על סדר היום ויקבלו מקום של כבוד ואולי אף תחשוב איך לשלב אנשים נוספים שחושבים ופועלים ברוח דומה, הם יעודדו אותך בעת עשיית המשימות ויהיו פרטנרים חיוביים להנעה, הנאה ותמיכה כשצריך.

הכנס טיפוח עצמי לעבודתך היום-יומית:

במקום להתייחס לנושא כסוגייה שאינה משתלבת כלל בענייני העבודה, ברגע שתקדיש לנושא את תשומת הלב הראויה, תגלה כי ניתן לשלב טיפוח עצמי בטבעיות בשגרת היום-יום שלך בעבודה.

למשל:

  • קח לעצמך הפסקות יזומות לחשיבה והתרעננות או סתם הרפייה.
  • ארגן את הזמן שלך כמשאב יקר, שיש להעריך אותו ולא לבזבז אותו על פעילויות או שיחות חסרות תועלת.
  • בדוק והערך הקצאת כסף ומשאבים ראויה.
  • חגוג ניצחונות, הצלחות ושמחות גדולות וקטנות.
  • הקף את עצמך באנשים טובים, ייצר לעצמך קהילת עמיתים
  • שדרג את סביבת העבודה שלך כך שתהיה נעימה, נוחה ואסתטית.
  • לעיתים אתחל את המערכת של עצמך, שבץ מראש חופשות ביומן ואפשר לעצמך להטען.

בהצלחה