ניוזלטר מספר 6

"לחיות את החיים"

אנו יכולים לחיות את החיים מתוך עמדות שונות. אנחנו יכולים להיות זהירים מאד, לא להסתכן, לבדוק כל דבר לפני שאנחנו נגשים לעשות, לאסוף את כל הנתונים, לבצע אין-סוף אנליזות, להשתמש בגרפים, במודלים לוגיים לקבלת החלטות, לנתח את המספרים, את המגמות, את התנודות, להיות מה שרבים קוראים "ריאליים", או בלשון אחרת- מציאותיים, עם שתי רגליים על הקרקע, הולכים על בטוח.

כל זה, לכאורה, עומד בסתירה עם עמדה אחרת, לפיה, אנחנו רוצים לעבור דרך החיים, לגעת בהם בכל גופינו ונשמתנו, בכל מאודנו, להגשים את חלומותינו, לרעוד, להתרגש, לנוע קדימה ואחורה, לקום וליפול, להתנדנד, לרקוד ולמלא את חיינו בצלילים ובקצב של שמחה ותנועה, להינות מאפשרויות הבריאה.

שתי עמדות אלה, נראות לחלקינו מנוגדות, במהלך החיים נראה כי עלינו לבחור עמדה ולהתנגד לאחרת.

הריאליים, נעמדים על שלהם, מרצים במלוא מרצם את תפישתם, מאיימים, מפחידים, מאיימים. החולמים מסתכלים עליהם כעל לא מבינים, במעט התנשאות מהולה בפספוס.

בפועל, אין סתירה בין עמדות אלה, נהפוך הוא, השילוב ביניהם בחיינו במינונים שונים, בשלבים שונים, עם אנשים שונים. הקומבינציה המופלאה של גם וגם, הקבלה של הקצוות והאיזון המשתנה ביניהם, התנועה על הטווח, בין לבין, ולעיתים הדילוג מקצה לקצה.

האפשרות שלנו להיות בכל מקום בכל זמן והחופש שלנו לשנות ולהשתנות, לבחור בלי להתקבע, כל אלה מאפשרים לנו להתחבר לדופק שלנו ושל העולם, להסתנכרן ולמצוא את הטעם לחיינו.

באהבה, נועה.