ניוזלטר מספר 1

"על הניסים ועל הנפלאות…"

31.12.16 ג' בטבת התשע"ז, נר שמיני ואחרון של חנוכה כניסתה של שנה אזרחית חדשה.

היום נר שמיני של חנוכה ובלילה בחצות מתחילה לה שנה אזרחית חדשה ומבחינתי זהו מפגש שחובק בתוכו ניסים והזדמנויות.

אני מאמינה שניסים והזדמנויות נמצאים עבורנו כל השנה, מתקיימים במציאות שלנו, אבל לא תמיד אנחנו נמצאים בנקודה המתאימה, בהלך הרוח המתאים על מנת לזהות אותם ולחוות אותם.

לעומת זאת, בעיתות של חג כמו חנוכה ושנה אזרחית חדשה, אנחנו שם, רוצים, מאמינים, מקווים וכל כולנו מכוונים למפגש הזה שבין ניסים והזדמנויות.שמונה ימים אנחנו מאירים את המקומות החשוכים, שמונה ימים אנחנו נזכרים בסיפורי הניסים, שמונה ימים אנו אוחזים בתקווה ושרים אותה במלוא ליבנו, כתוצאה מכך, תודעתנו משתנה.

כך גם עם פתיחתה של שנה אזרחית חדשה, אנו נזכרים, עושים סיכום של השנה שהיתה, מקבלים פרספקטיבה שונה ומבקשים לעצמנו הזדמנות לדייק, לשפר, להנות מהתחלה חדשה. אנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לכוון במודע את מסלול חיינו למציאות שיש לנו על לוח ליבנו ולנגד עינינו.

מפגש זה של עיתות, פותח לנו את הלב, את התודעה ומאפשר לנו הרצים את שגרת חיינו לראות ולזהות את מה שמקופל שם עבורנו תמיד, מחכה שנעצור, שנתמהמה ונבחין בו בשטף הפעילויות שאנו רוחשים כל העת.

נפתח את עצמנו להזדמנויות ולניסים, נחווה אותם, נהנה מהם, נאמין בהם והם יקרו עבורנו ברגע שניתן להם מקום. במבט נוסף, הם קורים לנו כל הזמן, אנחנו אלה שעיוורים להם, שלא תמיד מוכירים עליהם תודה שמפספסים ולא עוצרים להעריך.

בעת תהליך האימון, כשאנחנו מכוונים עצמנו לכך במודע, מתחילים לבקש אותם בתודעתנו. כשאנחנו מבררים מה על ליבנו, שלמים ומחברים בין גופנו לנפשנו, אנו מסוגלים לראות אותם בחזוננו ולכוון עצמנו אליהם.

נדרשת אמונה, נדרש בטחון, נדרשת התמדה, נחישות ועשייה, שילוב שבין ה being ל doing, וכשכל

הקומפלקס הזה קיים, אנחנו נראה אותם מגיחים בפשטות, מציצים אלינו, נוגעים בנו וממלאים אותנו באור.

חג שמח ושנה אזרחית טובה,

נועה.